fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja i wychowanie

Przedszkola i żłobki otwarte od poniedziałku 19 kwietnia

Fotorzepa/Danuta Matloch
Od poniedziałku 19 kwietnia żłobki i przedszkola znów będą mogły stacjonarnie opiekować się wszystkimi dziećmi. O decyzji rządu poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej. Dopuszczona zostanie także możliwość organizowania rozgrywek sportowych dzieci i młodzieży na świeżym powietrzu.

Minister Niedzielski powiedział, że decyzja w sprawie klas I-III będzie uzależniona od dziennej liczby zakażeń i sytuacji w poszczególnych regionach.

- Najważniejszym parametrem będzie średnia dobowa liczba zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców - stwierdził minister zdrowia.

Zielone światło dla decyzji o otwarciu przedszkoli i żłobków dała wczoraj rządowi Rada Medyczna działająca przy premierze.

- Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że zakażenia w najmłodszej grupie stanowią około 1 procenta wszystkich zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce. Liczby zakażeń w tej grupie wzrastały równolegle do fali epidemii, a nie ją wyprzedzały czy napędzały - mówiła wczoraj członkini Rady, specjalistka chorób zakaźnych wieku dziecięcego prof. Magdalena Marczyńska.

Przypomnijmy, że żłobki i przedszkola są zamknięte od 27 marca. Wyjątkowo mogą organizować opiekę stacjonarną m.in. dla dzieci osób zaangażowanych w walkę z COVID, czyli medyków czy funkcjonariuszy służb porządkowych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA