fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

NOP wzywało do "likwidacji Izraela". Jest reakcja ambasady

Siedziba Ambasady Izraela w Warszawie
Wikimedia Commons, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license, fot. Panek
Ambasada Izraela skierowała do polskich władz oświadczenie, w którym domaga się podjęcia odpowiednich kroków w związku z działaniami Narodowego Odrodzenia Polski. Jej przedstawiciele domagali się "likwidacji Izraela i wymazania go z mapy świata".

W oświadczeniu czytamy, że "po ogłoszeniu zawieszenia broni i zakończeniu operacji chroniącej izraelską ludność cywilną, pod Ambasadą Izraela w Warszawie zjawiła się grupa członków i zwolenników partii politycznej Narodowe Odrodzenie Polski".

Występująca w jej imieniu Marzena Dobner, członkini władz krajowych NOP i szefowa mazowieckich struktur wzywała do likwidacji Izraela, starcia go z mapy świata i zapowiedziała "czas bomb na Izrael". 

Ambasada zauważa, że tego rodzaju działania legalnie działającej w Polsce partii politycznej budzą jej głębokie zaniepokojenie, a "używanie ludobójczej retoryki wobec jakiejkolwiek grupy ludzi, w tym wobec obywateli jedynego państwa żydowskiego" jest oburzające i nieakceptowalne.

Dyplomaci apelują, by władze Polski, jako demokratycznego państwa prawa posiadającego narzędzia przeciwdziałania nienawiści, podjęły właściwe kroki w tej sprawie.

"Nie możemy tolerować mowy nienawiści, antysemityzmu ani rasizmu" - czytamy w oświadczeniu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA