fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Pence: Polska wkrótce dołączy do ruchu bezwizowego

Fotorzepa, Jerzy Haszczyński
Po rozmowie z prezydentem Andrzejem Dudą podczas wspólnej konferencji prasowej wiceprezydent USA Mike Pence zapewnił, że Polska wizy dla Polaków wybierających się do Stanów Zjednoczonych zostaną zniesione.

Mike Pence i Andrzej Duda rozmawiali przez chwilę w cztery oczy, potem dołączyły do nich delegacje.

Mówiono między innymi o rozszerzeniu obecności amerykańskich żołnierzy w Polsce i wkładzie USA w modernizację polskiej armii, o współpracy energetycznej i możliwości tworzenia kolejnych możliwości wspólnych działań z USA.

Prezydent Duda podziękował wiceprezydentowi USA, że błyskawicznie podjął decyzje o zastąpieniu Donalda Trumpa, gdy ten zdecydował, iż poważne zagrożenie ze strony huraganu Dorian wymaga jego obecności w ojczyźnie.

Pence z kolei zapewnił, że Polska już "osiągnęła sytuację", w której zniesienie wiz jest możliwe. Musi jeszcze nastąpić certyfikacja i Polska przystąpi do ruchu bezwizowego.

Wiceprezydent powiedział, że sojusz amerykańsko-polski nigdy nie był tak silny jak dziś, a obydwa kraje, które od wieków połączone są szczególnymi więzami,  zawdzięczają to swoim przywódcom - Andrzejowi Dudzie i Donaldowi Trumpowi.

Podziękował też Polsce za "odważne przeciwstawienie się projektowi Nord Stream 2".

Mike Pence potwierdził, że trwa ustalanie terminu wizyty Donalda Trumpa w Polsce. Być może stanie się to jesienią.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA