fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Piotr Gliński w katedrze Notre Dame. Mówił o roli chrześcijaństwa

Twitter/Piotr Gliński
Minister kultury Piotr Gliński wziął udział w unijnej naradzie w Paryżu poświęconej ochronie europejskiego dziedzictwa. Spotkanie zostało zorganizowane przez prezydenta Emmanuela Macrona po pożarze katedry Notre Dame.

Po wizycie w katedrze Notre Dame wicepremier powiedział, że są optymistyczne wiadomości w kontekście ogromnego pożaru, który wybuchł w katedrze w połowie kwietnia. 

- Zdecydowana większość najcenniejszych rzeczy się uratowała. Główny krzyż, ten który stał mniej więcej na wysokości ołtarza głównego, przetrwał. Witraże, słynne rozety przetrwały i polska kaplica też przetrwała - relacjonował Piotr Gliński.

Minister kultury podkreślił również, że zorganizowane przez prezydenta Francji spotkanie jest ważne, ponieważ odpowiednie działania może pozwolić uniknąć podobnych katastrof w przyszłości.

- Jest zawsze tendencja, wszędzie, na całym świecie, do oszczędzania na prewencji, a potem jest płacz, że coś się stało. Trzeba być mądrym przed szkodą, a nie po szkodzie - powiedział.

Gliński na spotkaniu wskazał również na to, że podstawą tożsamości historycznej i kulturowej Europy jest chrześcijaństwo

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA