fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Dziennikarz "Financial Times" Henry Foy ujawnia kontrakt Tyrmanda. MSZ reaguje

Matthew Tyrmand
Youtube
Dziennikarz "Financial Times" ujawnił na swoim profilu na Twitterze kontrakt zawarty między Matthew Tyrmandem a resortem spraw zagranicznych na świadczenie usług doradczych. MSZ odpowiedział komunikatem.

Henry Foy zamieścił na swoim profilu na Twitterze treść dokumentu zawartego 12 lipca 2016 roku.

W dokumencie podpisanym przez szefa MSZ czytamy, że Matthew Tyrmand ma pełnić funkcję Specjalnego Doradcy Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Funkcja ma mieć charakter społeczny - mówi treść pisma. Czytamy w nim także o zadaniach, jakie w ramach pełnionej funkcji ma do wykonania Matthew Tyrmand.

Henry Foy w kolejnym tweecie spytał MSZ o to, czy nie potępia ataku dziennikarza na Anne Applebaum w tekście na stronie breitbart.com i czy jest on jednym z elementów "komunikacji strategicznej" Tyrmanda jako specjalnego doradcy MSZ.

Publikacja Henry'ego Foya wywołała szybką reakcję polskiego MSZ-u, który na swoim profilu na Twitterze zaznaczył, że "z uwagi na przekroczenia ram aktywności w zakresie doradztwa społ. przez p.Tyrmanda została uchylona decyzja z lipca br.". Resort zaznaczył jednocześnie, że poglądy dziennikarza nie stanowiły i nie stanowią stanowiska MSZ. Dodano też, że Matthew Tyrmand nigdy nie pobierał wynagrodzenia od resortu, a jego doradztwo miało charakter okazjonalny.

Matthew Tyrmand znany jest z atakowania nie tylko Radosława Sikorskiego i jego żony Anne Applebaum, ale także byłego wicepremiera i byłego ministra finansów Jacka Rostowskiego i jego córki Mai oraz korespondentów zagranicznych mediów w Polsce. Sylwetkę Tyrmanda zamieścił w lutym tego roku "Plus Minus" - weekendowy dodatek "Rzeczpospolitej".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA