fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dla pracodawcy: jak stworzyć PPK

AXA TFI zaoferuje PPK we współpracy z mBankiem

Bloomberg
AXA i mBank nawiązały partnerstwo – poinformował w czwartek ubezpieczyciel.
– Dzięki temu AXA dotrze z ofertą PPK do tysięcy największych klientów bankowości korporacyjnej mBanku. Bank zaś dołączy do grona instytucji, które zaangażują się w popularyzację długoterminowego oszczędzania i wzmacniania zaufania społecznego do systemu emerytalnego – tłumaczy AXA.
AXA TFI należy do grupy ubezpieczeniowej AXA i w promocji oferty PPK korzysta z jej mocnej pozycji w ubezpieczeniach grupowych i majątkowych dla firm.
– W tych segmentach biznes polega na budowaniu relacji z firmami i pośrednikami, w szczególności brokerami ubezpieczeniowymi. Możliwość skorzystania z podobnego kapitału zbudowanego przez mBank z klientami bankowości korporacyjnej zwiększa siłę naszej dystrybucji i konkurencyjność na rynku PPK – uważa Robert Garnczarek, prezes AXA TFI.
– Oferta dla klientów korporacyjnych obejmuje wszelkie dziedziny działalności przedsiębiorstw i pomaga im w wywiązywaniu się z obowiązków nakładanych przez ustawodawcę. Teraz dołączają do niej Pracownicze Plany Kapitałowe. Jestem przekonany, że klienci mBanku wybierając ofertę AXA dla swoich pracowników, przyczynią się do promocji długoterminowego oszczędzania i myślenia o swojej przyszłości – mówi Adam Pers, wiceprezes mBanku ds. bankowości korporacyjnej.
Prezes AXA TFI zakłada, że jego firma osiągnie 10 proc. udział w rynku PPK, w segmencie firm prywatnych. Liczy na to, że dzięki partnerstwu z mBankiem i wysoką partycypacją pracowników w PPK, udział AXA może być większy.
AXA twierdzi, że w walce o klientów, będzie konkurować przede wszystkim jakością serwisu. Towarzystwo nie będzie jednak także pobierać opłaty za zarządzanie w 2019 i 2020 r., a w kolejnych latach zróżnicuje opłaty w zależności od udziału akcji między 0,3 a 0,5 proc. – W związku z tym, że PPK jest biznesem długoterminowym, to nawet przy tak niskich kosztach, firma o solidnej pozycji finansowej jest w stanie oferować bardzo wysoki serwis – zapewnia Robert Garnczarek.
Zapowiada, że jego towarzystwo bardzo dużą uwagę poświęci temu, żeby ułatwić pracodawcom proces uruchomienia PPK. – Jesteśmy w pełnej gotowości operacyjnej – deklaruje Robert Garnczarek. Prezes zapowiada, że AXA zapewni również prostą obsługę i edukację pracowników. Dostarczy materiały informacyjne o PPK, przewodnik o oszczędzaniu na emeryturę, e-learning, a umowy i dokumenty będą pisane prostym, zrozumiałym językiem.
AXA TFI jest częścią AXA, siódmej pod względem wielkości grupy ubezpieczeniowej w Polsce. Na koniec I kwartału 2019 towarzystwo zarządzało aktywami o wartości 6 mld zł. AXA, z przypisem składki z ubezpieczeń grupowych o wartości 220 mln zł na koniec 2018 r. i nową sprzedażą wyższą o 56 procent rdr jest blisko osiągnięcia pozycji wicelidera tego segmentu. AXA jest też szóstą grupą kapitałową na rynku ubezpieczeń majątkowych z 4,8-proc. udziałem oraz dwucyfrową dynamiką sprzedaży ubezpieczeń dla firm w ostatnich 4 latach (13 proc. w 2018 rdr). AXA obsługuje obecnie ponad 20 tys. firm.
mBank jest czwartym największym bankiem w Polsce i czołową instytucją w bankowości korporacyjnej.
Piotr Skwirowski
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA