fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Daesh

Daesh kontra telewizja. "To intrygi Szatana"

123RF
Na terytorium kontrolowanym przez Daesh zakazane zostało korzystanie z anten satelitarnych, które - według terrorystów - pomagają w rozprzestrzenianiu "intryg Szatana".

O nowym zakazie wprowadzonym przez Daesh informują aktywiści monitorujący sytuację w mieście Ar-Rakka - nieformalnej stolicy samozwańczego kalifatu. Upublicznili oni w internecie rozporządzenie wydane przez terrorystów, w którym Daesh zakazuje korzystania z anten satelitarnych - w tym w szczególności kupna, sprzedaży i wymiany sprzętu niezbędnego do odbioru telewizji za pośrednictwem satelity.

Według informacji aktywistów z Ar-Rakki członkowie Daesh niszczą anteny satelitarne zainstalowane w prywatnych mieszkaniach. Celem działań Daesh ma być powstrzymywanie obywateli od oglądania "zepsutych" programów telewizyjnych rozpowszechniających "informacje dotyczące wojny przeciwko Allahowi". Daesh określił przekaz satelitarny mianem "najpoważniejszego źródła niemoralności", które promuje "pożądanie i zakazane czyny". Terroryści apelują o zaprzestanie oglądania programów, które są "źródłem zepsucia" i służą "rozpowszechnianiu intryg Szatana".

W przeszłości komórki odpowiedzialne za propagandę Daesh wielokrotnie przestrzegały przed "fałszywymi informacjami" dotyczącymi tej organizacji rozpowszechnianymi przez media arabskie (telewizje Al Jazeera i Al Arabiya), a także media zachodnie.

Źródło: The Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA