fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Wirusa Delta łatwo pomylić z przeziębieniem

Adobe stock
Ból głowy, gardła i katar to obecnie najczęściej zgłaszane objawy zakażenia indyjskim wariantem koronawirusa – mówi w rozmowie z BBC News brytyjski epidemiolog prof. Tim Spector. Jak poinformował, w przypadku ludzi młodych, daje objawy niemal identyczne jak przeziębienie. Natomiast znacznie rzadziej dochodzi do utraty węchu i smaku.

Inne niż dotychczasowe objawy Covid-19 są o tyle zagrożeniem, że wielu chorych je bagatelizuje i traktuje jak zwykłe przeziębienie. Tymczasem mogą roznosić wirusa, który ma to do siebie, ze bardzo często dochodzi do zakażenia. Dlatego ważne, by wykonywać testy, nawet gdy objawy nie przypominają typowego Covid-19.

Obecnie wirus Delta odpowiada za 90 proc. przypadków zakażenia koronawirusem w Wielkiej Brytanii. Jego ogniska zidentyfikowano także w Polsce. - Mieliśmy kilka ognisk - wcale niemałych - związanych z osobami, które podróżują do Indii i bezpośrednio sprowadziły to ryzyko zakażenia, i takie ogniska, które były nawet rzędu 50-60 osób, ale udało nam się je opanować, tzn. izolować skutecznie te osoby tak, że ogniska były wygaszane – powiedział w piątek w rozmowie z TVP Info minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA