fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Niemcy: Jeden bezpłatny test na COVID-19 w tygodniu dla każdego obywatela

Test na COVID-19
AFP
Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn zapowiedział, że od przyszłego tygodnia wszyscy obywatele będą mogli bezpłatnie przetestować się na koronawirusa. Rząd ma nadzieję, że działanie to „złagodzi plan wyjścia z lockdownu”.

Jak zapowiedział Jens Spahn, każdy obywatel będzie miał prawo do co najmniej jednego bezpłatnego testu na COVID-19 tygodniowo. Przeprowadzane będą one pracownicy medyczni w gabinetach lekarskich oraz centrach testowych. Z czasem do aptek i sklepów mają trafić jednak również szybkie testy do domowego użytku.

- Bądźmy cierpliwi na tej długiej drodze ku postpandemicznej normalności. W obliczu rosnącej liczby zakażeń nasz plan wyjścia z lockdownu graniczy z nieodpowiedzialnością. Równie nieodpowiedzialny byłby jednak też brak perspektywy otwarcia - podkreślił niemiecki minister zdrowia.

Większość ograniczeń związanych z pandemią, które obowiązują w Niemczech, zostanie przedłużona do 28 marca. Od 8 marca ponownie otwarte zostaną jednak między innymi księgarnie czy szkoły nauki jazdy. Kolejne decyzje ws. znoszenia obostrzeń zostaną podjęte 22 marca i zależeć będą od liczby nowych infekcji. 

Źródło: thelocal.de
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA