fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Dr Grzesiowski: Gonią nas nowe warianty koronawirusa

Dr Paweł Grzesiowski
tv.rp.pl
Od 22 stycznia w Polsce na szczepienie na COVID mogą zarejestrować się osoby w wieku 70 i więcej lat. Dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19, który zarejestrował w nocy na szczepienie dwie bliskie osoby twierdzi, że już ok. 1:30 w Warszawie nie było miejsc w punktach szczepień.

Punkty szczepień rejestrują pacjentów na szczepienia do końca marca - część terminów zajęli już seniorzy w wieku 80+, którzy mogli rejestrować się od 15 stycznia.

Obecnie na każdy punkt szczepień przypada ok. 30 szczepionek na COVID-19 na tydzień.

- Zabrakło miejsc w Warszawie już ok. godziny 1:30. Dwie bliskie mi osoby zapisaliśmy (do centrów) pod Warszawą. Punktów szczepień jest za mało - mówił w TVN24 dr Grzesiowski.

Dr Grzesiowski relacjonował, że próba rejestracji bliskich osób zajęła mu ok. godziny. - Jedną osobę udało się zarejestrować na 7 marca, drugą na 16 marca - poinformował.

Dr Grzesiowski zauważył jednocześnie, że "te rejestracje są umowne, dlatego, że rejestrujemy tylko po 30 osób tygodniowo do jednego punktu szczepień".

Tymczasem, jak mówił, w lutym "będzie więcej szczepionek i te terminy się poprzesuwają". - Może być zamieszanie, ale sądzę że szybciej da się zaszczepić te osoby, niż wskazuje na to (obecny) kalendarz - dodał.

Dr Grzesiowski mówił jednocześnie, że "musimy się spieszyć ze szczepieniami bo gonią nas nowe warianty wirusa". - Im dłużej trwają szczepienia tym więcej mamy zakażeń - a im więcej zakażeń tym więcej szans na nowe warianty wirusa - ostrzegał.

Ekspert stwierdził też, że "mamy niepotrzebny szturm pacjentów, którzy chcą się rejstrować bardzo szybko, a dostają terminy za półtora miesiąca". - Pacjenci są sfrustrowani - mówił.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA