fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Włochy: Pierwszy raz ponad 10 tys. nowych zakażeń w ciągu doby

Pobieranie próbki do testu na koronawirusa przed szpitalem w Rzymie
AFP
We Włoszech w ciągu doby odnotowano 10 010 nowych przypadków koronawirusa. To najwyższy dobowy wzrost liczby zakażeń od początku epidemii SARS-CoV-2 w tym kraju.

Po raz pierwszy dobowa liczba nowych przypadków koronawiursa przekroczyła we Włoszech dziesięć tysięcy. Poprzedni rekordowy wzrost liczby pozytywnych testów na SARS-CoV-2 odnotowano w czwartek - nowych zakażeń było wówczas 8 804.

Włoskie ministerstwo zdrowia poinformowało także o śmierci 55 osób zakażonych koronawirusem. Dzień wcześniej podawało informację o powiązanych z COVID-19 zgonach 83 osób. Na przełomie marca i kwietnia, u szczytu epidemii, we Włoszech odnotowano ponad 900 zgonów osób z SARS-CoV-2 jednego dnia.

Od czwartku liczba zakażonych pacjentów wymagających intensywnej terapii wzrosła we Włoszech o 52 i wynosi 638. Dla porównania, w drugiej połowie lipca takich osób hospitalizowanych było ok. 40.

Oficjalne dane mówią, że z powodu epidemii zmarło we Włoszech 36 427 osób. W Europie więcej zgonów osób zakażonych koronawirusem odnotowano jedynie w Wielkiej Brytanii.

Źródło: rp.pl / Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA