fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Nowa lista stref: 3 „czerwone” powiaty i 7 „żółtych”

Fotorzepa/ Jakub Mikulski
Ministerstwo Zdrowia podało zaktualizowaną listę powiatów w zależności od liczby potwierdzonych przypadków koronawirusa. W strefie czerwonej pozostały trzy powiaty.

Poprzednią listę powiatów z obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa ogłoszono 27 sierpnia.. Zgodnie z zapowiedziami, lista aktualizowana jest co tydzień.

W piątek na liście zaszły kolejne zmiany.

W strefie „czerwonej” znalazły się: Nowy Sącz, powiat limanowski (województwo małopolskie) oraz pajęczański (woj. łódzkie).

W strefie „żółtej” znalazły się powiaty: przeworski, łowicki, lipski, kolski, konecki, nowosądecki, kłobucki.

W grupie „niebieskiej”, zagrożonej zwiększeniem obostrzeń, znalazły się powiaty: łańcucki, kościerski, otwocki, ostrowski, starogardzki, tatrzański, nowotarski, żuromiński, wieluński oraz miasto Skierniewice.

W strefach  największą liczbą potwierdzonych przypadków zabronione jest m.in. organizowanie wszelkich konferencji i targów, zawodów sportowych z udziałem publiczności, imprez kulturalnych w pomieszczeniach zamkniętych.

W kinach w seansach może uczestniczyć tylu widzów, by zapełnić jedynie 25 proc. miejsc, kościoły mogą być zapełnione w 50 proc.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA