fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Seul: Maski obowiązkowe pod dachem i na ulicach

AFP
Władze stolicy Korei Południowej, Seulu, nakazały mieszkańcom noszenie masek zarówno w miejscach publicznych znajdujących się pod dachem, jak i w zatłoczonych miejscach publicznych znajdujących się pod gołym niebem - informuje Reuters.

W maju władze Seulu nakazały noszenie masek w środkach transportu publicznego i taksówkach. Jednak ostatni wzrost liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Korei Południowej skupiony wokół ognisk na terenie obszaru metropolitalnego Seulu sprawił, że władze zdecydowały się na zaostrzenie obowiązującego reżimu sanitarnego.

W ciągu ostatniej doby w Korei Południowej informowano o 266 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - to mniej niż dzień wcześniej (397), ale jednocześnie oznacza to, że od ponad tygodnia liczba zakażeń wykrywanych w ciągu doby przekracza 100.

Od poniedziałku w Seulu maski są obowiązkowe w miejscach publicznych znajdujących się pod dachem, a także w zatłoczonych miejscach publicznych pod gołym niebem - poinformowały w niedzielę władze miasta.

Ponadto obostrzenia wprowadzone wcześniej na terenie Seulu rozciągnięto na cały kraj - w całej Korei Południowej zamknięto kluby nocne, kawiarenki internetowe i zakazano sprawowania obrzędów religijnych w kościołach.

Władze Korei Południowej ostrzegają, że kraj znajduje się na krawędzi wybuchu epidemii na terenie całej Korei. Liczba nowych zakażeń rośnie we wszystkich 17 jednostkach administracyjnych kraju.

Obecnie władze rozważają wprowadzenie w całym kraju reżimu ścisłej kwarantanny - który oznaczałby zamknięcie szkół i większości przedsiębiorstw.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA