fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Maski do nurkowania mogą pomóc medykom

materiały prasowe
Od ponad trzech tygodni ludzie organizujący wspólną akcję #MaskaDlaMedyka starają się zapewnić maski zapewniające bezpieczeństwo pracownikom systemu ochrony zdrowia.

Przeznaczone do nurkowania maski Easybreath SUBEA firmy Decathlon można w prosty sposób przerobić na bardzo skuteczna? maskę ochronna? dla personelu medycznego lub wentylatorowy aparat wspomagający oddychanie pacjentów. Podobne rozwiązania przetestowano już i wdrożono z dobrym skutkiem we Włoszech, Czechach, Francji i USA.

- Wystarczy wydrukować w technologii 3D adapter, do kto´rego pracownicy medyczni dołączą filtry medyczne - wyjaśnia Ilirjan Osmanaj, koordynator współpracy z partnerami akcji. - Dzięki specjalnej aplikacji print4medic koordynujemy zgłoszenia i prace? wszystkich che?tnych do zaangażowania się drukarzy 3D.

W ciągu ostatnich trzech tygodni do placówek ochrony zdrowia przekazano kilka tysięcy masek. Część została dostarczona przez Decathlon, ale wiele masek przekazali bezpośrednio do szpitali i stacji pogotowia indywidualni darczyńcy. Organizatorzy akcji #MaskaDlaMedyka szacują, że w re?kach Polaków znajduje się ponad 300 tysięcy takich masek. Ich właściciele mogą dziś uratować wiele ludzkich istnień, przekazując je do placówek medycznych.

- Liczy się czas. Zaangażujmy się i pomóżmy. Jak nie my, to kto? – pytają organizatorzy akcji i zachęcają do wejścia na stronę www.maskadlamedyka.pl. Można się tam dowiedzieć jak przekazać maskę, wydrukować adapter lub zgłosić się po sprzęt.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA