fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budżet i Podatki

W Kanadzie podatki można już płacić kryptowalutami

Bloomberg
Kolejne kanadyjskie miasta umożliwiają mieszkańcom opłacanie podatku od nieruchomości w kryptowalutach.

Od niedawna na płacenie podatku od nieruchomości w kryptowalutach przegłosowała rada miejska Richmond Hill w prowincji Ontario - informuje portal financialpost.com.

Pierwszym miastem w Kanadzie, które umożliwiło płacenie podatku od nieruchomości nowa waluta było miasto Innisfil, położone na północ od Toronto, w pobliżu jeziora Simcoe.

Miasto nie tylko rozpoczęło współpracę z platforma handlu kryptowalutami Coinberry, ale już zaksięgowało pierwsze podatki od nieruchomości opłacone w bitcoinach za pośrednictwem Coinberry. Radni chcą, by w przyszłości wprowadzić płatności także innymi kryptowalutami jak Ethereum, Litecoin czy Ripple.

Miasto nie ma w swoim portfelu kryptowalut, platforma Coinberry przetwarza płatności, przelicza na dolary kanadyjskie i przekazuje zapłacony podatek do miejskiej kasy. Wiceburmistrz Richmond Hill Joe Di Paola tłumaczy, że takie rozwiązanie jest najmniej ryzykowne dla miasta.

Jeśli płacenie podatku od nieruchomości kryptowaluta odniesie sukces, to władze miejskie rozważa dopuszczenie tej formy płatności także do płacenia innych podatków i danin na rzecz miasta.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA