fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Trwa badanie preferencji najemców Mieszkania +

Fotorzepa/Robert Gardziński
Krajowy Zasób Nieruchomości zachęca do wypełnienia ankiety dzięki, której będzie mógł poznać oczekiwania osób zainteresowanych najmem lokali wybudowanych w ramach rządowego programu Mieszkanie +.

W pierwszej kolejności pojawia się pytanie o preferowany rodzaj najmu. Mieszkania + będzie można bowiem albo nabywać na własność (na podstawie tzw. najmu z opcją zakładającego powolne dochodzenie do własności) albo po prostu wynajmować.

Ankietowani pytani są również o powierzchnię oraz liczbę lokali w mieszkaniu, które chcieliby wynajmować. Mogą też określić, czy zależy im na tym, by ich nieruchomości miała balkon, loggię, otwartą, czy może zamkniętą kuchnię.

Padają też pytania o lokalizację inwestycji (czy istotne jest, by znajdowały się w pobliżu ośrodków zdrowia, galerii handlowych, szkół, przedszkoli itd.)

Dzięki ankiecie Zasób chce uzyskać też informację o wysokość czynszu, jaki przyszli najemcy byliby skłonni zapłacić za wynajmowane mieszkania.

Prosi również o podzielenie się informacjami, o warunkach w jakich obecnie żyją osoby zainteresowane Mieszkaniami +: czy mieszkają kątem u rodziny, w mieszkaniu wynajmowanym/komunalnym, i jakie w związku z powyższym ponoszą opłaty.

Cała ankieta składa się z 30 pytań i została udostępniona na stronie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA