fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

PHN wybuduje w Bydgoszczy ponad 600 mieszkań

Fotorzepa
Grupa PHN kupuje działki inwestycyjne od Fabryki Obrabiarek do Drewna.

Strony podpisały warunkową umowę i przedwstępne umowy sprzedaży gruntów blisko centrum Bydgoszczy. Na działkach o łącznej powierzchni ponad 4 ha Polski Holding Nieruchomości zamierza wybudować ponad 600 mieszkań.

- Nabycie prawa użytkowania wieczystego do gruntów przy ul. Nakielskiej 53 w dzielnicy Wilczak jest realizacją porozumienia o współpracy podpisanego między PHN a Fabryką Obrabiarek do Drewna w ubiegłym roku – podają PHN i FOD w komunikacie. - Spółki rozpoczęły działania, których celem jest zagospodarowanie i jak najlepsze wykorzystanie nieruchomości w Bydgoszczy i okolicach. Wartość transakcji dotyczącej większej części nabywanej nieruchomości (dwóch z trzech) o powierzchni 3,9 ha to 17,5 mln zł netto.

- Cieszę się z podpisania umów. Wierzę, że inwestycje, które na tych terenach zrealizuje Polski Holding Nieruchomości, przywrócą je bydgoszczanom – mówi cytowany w komunikacie Tomasz Szczegielniak, wiceminister aktywów państwowych.

- Bydgoszcz będzie kolejnym miastem regionalnym, w którym posiadamy nieruchomości. Transakcja nabycia gruntów położonych w bardzo atrakcyjnej części miasta, z dobrym dostępem do infrastruktury miejskiej i bliskością terenów zielonych, świetnie wpisuje się w naszą strategię rozwoju w największych miastach regionalnych w Polsce – komentuje cytowany w komunikacie Marcin Mazurek, prezes Polskiego Holdingu Nieruchomości. - Pozytywne skutki odczują mieszkańcy, bo rozwój terenów blisko centrum miasta da impuls do dalszego rozwoju Bydgoszczy.

Przedstawiciele PHN podkreślają, że inwestycja będzie stanowić „ kontynuację pozytywnych przemian w otoczeniu Śródmieścia Bydgoszczy związanych z uzupełnieniem struktury mieszkaniowej oraz rewitalizacją terenów poprzemysłowych".

Zakupiony przez PHN teren jest w większości niezabudowany, a na jego części położonej bliżej ulicy Nakielskiej znajdują się zabytkowe budynki fabryczne.

- Dla FOD to nowe otwarcie o historycznym znaczeniu. Za nami 155 lat nieprzerwanej produkcji maszyn do obróbki drewna. Założyciel firmy Carl Blumwe uznał wtedy, że najlepszym miejscem będą tereny położone w podbydgoskiej gminie Wilczak nad Kanałem Bydgoskim - ważną drogą tranzytu towarów między zachodem, a wschodem Europy – powiedział Andrzej Walkowiak, prezes zarządu Fabryki Obrabiarek do Drewna. - Postanowiliśmy wykorzystać jego logikę. Nasza przyszła, nowoczesna siedziba położona będzie w podbydgoskiej gminie tuż przy budowanej drodze ekspresowej S-5 łączącej porty trójmiasta z Europą Zachodnią. Wzbogacimy obszar metropolitalny Bydgoszczy. Jestem rodowitym bydgoszczaninem i cieszę się bardzo, że moje miasto zyskało solidnego inwestora, który zrealizuje bardzo ważną prorozwojową inwestycję służącą dobru jego mieszkańców.

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Skupia ok. 150 nieruchomości i niemal 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). Od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA