fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Osiedle Perspektywa w sercu Gdańska

materiały prasowe
120 mieszkań i cztery lokale usługowe wprowadza na rynek gdański Euro Styl z Grupy Dom Development. Budowa osiedla ma się rozpocząć jeszcze w tym kwartale.

Osiedle Perspektywa powstanie u zbiegu ul. Powstańców Warszawskich i Legnickiej w gdańskim Śródmieściu, niedaleko Starego Miasta i kilku parków. Deweloper zaplanował trzy rodzaje nieruchomości: m.in. kameralne miejskie wille wzdłuż ulicy Legnickiej. - Stylowe elewacje i charakterystyczny kształt budynków nawiązywać będą do przedwojennej architektury tej części miasta - opisują przedstawiciele dewelopera. - Z tą tradycyjną zabudową będą współgrały czterokondygnacyjne pierzejowe kamienice z wykuszami i dwuspadowym skośnym dachem od strony ulicy Powstańców Warszawskich. W centralnej części osiedla powstaną budynki o współczesnej formie, mające od pięciu do ośmiu kondygnacji, z płaskimi dachami zwieńczonymi tarasami.

W pierwszym etapie inwestycji powstanie pięć budynków, w których deweloper zaplanował 120 mieszkań o powierzchni od 28 do 159,22 mkw. Ceny lokali wahają się od 376,6 tys. do 1,29 mln zł. Apartamenty w willach są wycenione na 976,3 tys. - 1,89 mln zł. Ofertę uzupełniają 152  miejsca w podziemnej hali garażowej (w cenie 35 tys. zł), 110 komórek lokatorskich (w cenach od 3,9 tys. do 14 tys. zł), a także cztery lokale usługowe ( 1,27 mln - 1,39 mln zł). Do mieszkań na parterze przynależą ogródki.

Z osiedla blisko będzie m.in. do historycznej części gdańskiego Śródmieścia, Centrum Hevelianum, Europejskiego Centrum Solidarności, Teatru Wybrzeże, Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego czy Muzeum II Wojny Światowej. - Położenie osiedla spełni także oczekiwania osób ceniących sobie spokój i aktywny wypoczynek w otoczeniu przyrody. Przyszli mieszkańcy będą mogli korzystać z aż czterech parków: własnego ze spacerowymi alejkami, który powstanie w północnej części osiedla, pobliskiego parku gen. Józefa Bema i położonych w niedalekiej okolicy parku Śródmieście i parku Kultury i Wypoczynku Grodzisko - zachęca deweloper. - Dodatkowo na terenie osiedla powstanie wielopoziomowy plac miejski ze zróżnicowaną roślinnością i ciekawymi elementami małej architektury.

- Zielona strona centrum - tak w skrócie można określić ideę osiedla Perspektywa. To doskonałe miejsce zarówno dla osób lubiących kameralny klimat z dostępem do natury, jak i pragnących korzystać z atrakcji Śródmieścia - mówi cytowany w komunikacie Bartosz Podgórczyk, dyrektor marketingu w Euro Stylu. - Komfort zagwarantują zachęcające do wypoczynku na świeżym powietrzu części wspólne: plac miejski tworzący miejsce spotkań sąsiedzkich, place zabaw i punkt widokowy w najwyższym miejscu naturalnej skarpy, z którego rozciągać się będzie piękna panorama miasta. Na terenie osiedla powstaną elementy tzw. małej retencji, które umożliwią zagospodarowanie części wód deszczowych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA