fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Sondaż: 12 procent przewagi torysów nad Partią Pracy

Lider torysów Boris Johnson i przewodniczący Partii Pracy Jeremy Corbyn w czasie debaty w telewizji ITV
AFP PHOTO / ITV / JONATHAN HORDLE
Sondażowa przewaga Partii Konserwatywnej premiera Borisa Johnsona nad opozycyjną Partią Pracy utrzymuje się na poziomie 12 punktów procentowych - wynika z badania instytutu YouGov, opublikowanego na platformie sondażowej portalu New Statesman.

Na niecałe trzy tygodnie przed wyborami w Wielkiej Brytanii, poparcie dla konserwatystów wynosi 42 procent, co oznacza utrzymanie wyniku w porównaniu z poprzednim sondażem YouGov, opublikowanym trzy dni temu. W tym samym czasie nie drgnęło też poparcie dla Partii Pracy - wynosi ono 30 procent.

Poparcie dla prounijnych Liberalnych Demokratów wzrosło o 1 pkt. proc. - do 16 procent. Coraz bardziej spada za to poparcie dla Brexit Party, które pierwotnie tąpnęło po decyzji Nigela Farage'a. Lider ugrupowania zapowiedział, że w nadchodzących przyspieszonych wyborach parlamentarnych jego ugrupowanie nie wystawi kandydatów w 317 okręgach, w których w 2017 r. wygrała Partia Konserwatywna. Obecnie zwolenników Brexit Party jest zaledwie 3 procent. Jeszcze latem w sondażach nieomal doganiali konserwatystów, mogąc liczyć nawet na 20 procent.

Nie zmieniło się poparcie dla Zielonych, wynoszące 4 procent. Pozostałe ugrupowania, głównie lokalne, jak Szkocja Partia Narodowa czy walijska Plaid Cymru, mogą liczyć łącznie na 5 procent poparcia.

Źródło: rp.pl/ newstatesman.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA