fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Wielka Brytania: Szefowa Zielonych proponuje gabinet kobiet, który zatrzyma brexit

Gpew [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]
Liderka Partii Zielonych Caroline Lucas zaapelowała o utworzenie „kobiecego gabinetu ratunkowego”, który miałby zatrzymać wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez porozumienia.

Szefowa Partii Zielonych wezwała najważniejsze kobiety w brytyjskiej politycy, aby dołączyły do niej i utworzyły "gabinet kobiet", który miałby "powstrzymać niebezpieczną gonitwę za katastrofalnym brexitem".

Caroline Lucas napisała do 10 kobiet-polityków, sprzeciwiając się bezczynności ws. brexitu i zapraszając je do utworzenia „gabinetu ratunkowego”, który „nacisnąłby przycisk pauzy” na brexicie i zaoferowałby nowe referendum dotyczące przynależności Wielkiej Brytanii do Wspólnoty.

Lucas dodała, że głównym celem jej inicjatywy jest uzyskanie wotum nieufności dla Borisa Johnsona, a następnie utworzenie rządu jedności narodowej.

Szefowa Zielonych swój apel wystosowała m.in. do Emily Thornberry - minister spraw zagranicznych w gabinecie cieni, Jo Swinson - liderki Liberalnych Demokratów oraz pierwszej minister Szkocji Nicoli Sturgeon.

W wypowiedzi dla "Guardiana" Lucas stwierdziła, że Wielka Brytania "potrzebuje gabinetu ratunkowego - nie do walki brexitowej ale na rzecz pojednania". - Uważam, że powinien to być gabinet kobiet - dodała. - Dlaczego kobiety? Ponieważ uważam, że kobiety pokazały, że mogą spojrzeć na kryzys z innej perspektywy, są w stanie dotrzeć do tych, z którymi się z nimi nie zgadzają i współpracować w celu znalezienia rozwiązania - tłumaczyła.

- Rząd jedności narodowej musi dokładnie to zrobić - zjednoczyć partie. I wierzę, że ponadpartyjny gabinet kobiet ma potencjał, aby tego dokonać - stwierdziła.

Źródło: rp.pl/ Sky news
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA