fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Brexit: Theresa May ostrzega, że może nie być trzeciego głosowania w parlamencie

Theresa May
AFP
Premier Wielkiej Brytanii Theresa May zasygnalizowała, że w przyszłym tygodniu może nie odbyć się trzecie głosowania w sprawie jej umowy z Brukselą, jeśli do tego czasu rząd nie zdobędzie wystarczającego poparcia.

Porozumienie o wycofaniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zostało już dwukrotnie odrzucone przez parlamentarzystów. Szefowa rządu Theresa May ma spróbować trzeci raz przekonać polityków do wypracowanego porozumienia.

Czytaj także:

Rada dla brytyjskich posłów: Bierzcie taxi. Chodzi o brexit

Tusk znów mówi o piekle i brexicie. "Jest tam dużo miejsca"

Podczas wczorajszego szczytu UE w Brukseli przywódcy państw członkowskich przedłużyli termin wyjścia Wielkiej Brytanii ze wspólnoty, aby dać Londynowi czas na zakończenie trwającego impasu. W dzisiejszym liście do polityków May zasugerowała, że takie rozwiązanie może nie zostać wprowadzone w życie.

"Jeśli okaże się, że nie ma wystarczającego poparcia dla porozumienia lub propozycja ponownie zostanie odrzucona, możemy kolejny raz zwrócić się o przedłużenie brexitu przed 12 kwietnia, ale będzie to się wiązało z przeprowadzeniem wyborów do Parlamentu Europejskiego" - napisała premier Theresa May.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA