fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Petycja o odwołanie brexitu ma już 5 mln podpisów

petition.parliament.uk
Petycja do Izby Gmin o uchylenie art. 50 i pozostanie Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej ma już ponad 5 milionów podpisów.

Autorzy petycji domagają się, aby premier Theresa May odwołała brexit. Dokument zebrał największą liczbę liczbę podpisów w historii petycji do parlamentu - zwracają uwagę brytyjskie media.

Dokument wzywa Zjednoczone Królestwo do uchylenia art. 50 - klauzuli zawartej w traktacie UE, którą Zjednoczone Królestwo wykorzystywało do wyjścia ze Wspólnoty, dającej krajowi dwa lata na negocjowanie umowy rozwodowej.

Konkurencyjna petycja o opuszczenie UE bez umowy zebrała jak dotąd ponad 500 tys. podpisów.

W pewnym momencie popularność petycji, zarówno wśród osób chcących ją podpisać, jak i innych obserwujących wzrost liczby podpisów, spowodowała awarię platformy internetowej brytyjskiego parlamentu, na której znajduje się petycja.

77-letnia Margaret Georgiadou, która utworzyła petycję, powiedziała, że przez telefon otrzymała groźby śmierci. Twierdzi też, że ktoś w międzyczasie zhakował jej konto na Facebooku.

Jak można przeczytać na stronie parlamentu Wielkiej Brytanii, rząd musi odpowiedzieć na petycję, gdy takowa uzyska 10 tys. podpisów.

Źródło: rp.pl/ Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA