fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Lotniczy spór o Świętego Mikołaja

Fotorzepa, Rafał Guz rg Rafał Guz
Niemiecka Lufthansa otworzyła w sezonie zimowym połączenie do fińskiego Kittila położonego 170 kilometrów od koła biegunowego. I chwali się, że to na jej pokładach lata Święty Mikołaj.

— To bzdura - oburza się rzecznik Finnaira, Johan Puotila. Na szczęście pogłoski, że Mikołaj lata Lufthansą są całkowicie nieprawdziwe - zapewnia. — I Finnair i Mikołaj nadal ze sobą blisko współpracują - zapewnia Puotila.

Ale lot inauguracyjny LH 2460 zorganizowany przy wsparciu fińskiego urzędu lotnictwa cywilnego,Finavia rzeczywiście odbył się z udziałem ulubionego świętego wszystkich dzieci. Na wszelki wypadek Niemcy nazwali swojego Mikołaja Finnish Santa, a do samolotu jeszcze dosiedli się turyści i narciarze, bo północ Finlandii jest dzisiaj jednym z niewielu miejsc w Europie, gdzie pojawił się śnieg. A Kittila jest znanym kurortem zimowym.

—Ale to my pomogliśmy Świętemu Mikołajowi wrócić do Laponii - chwali się Lufthansa. Do Laponii lata jeszcze Japan Airlines,ale Japończycy nie chwalą się obsługiwaniem Świętego Mikołaja.

Nie wiadomo ostatecznie komu wierzyć, ale wiadomo, że Mikołaj Polski przyleci, chociaż nadal jasne nie jest jest,czy Lufthansą z przesiadką w Monachium, czy też Finnairem z Rovaniemi z przesiadką w Helsinkach.

- Ważne jest to, że 23 grudnia Święty Mikołaj rozpoczął swoje działania w polskiej przestrzeni powietrznej - pisze Mikołaj Karpiński, rzecznik Polskiej Agencji Żegługi Powietrznej, cytując kontrolerów ruchu lotniczego.

- Transport Świętego Mikołaja należy do największych i najcięższych jakie dotychczas obsługiwaliśmy. Niestety nie możemy powiedzieć co wiezie, ani też dla kogo wiezie tak duży ładunek. Jako kontrolerzy ruchu lotniczego zapewniamy jednak, że Święty Mikołaj doleci wszędzie tam, gdzie jest oczekiwany. Bezpiecznie i na czas, zgodnie z planami lotów, które na bieżąco nam składa - zapewnia rzecznik PAŻP.

Jak wygląda współpraca Świętego Mikołaja z Finnair?

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA