fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Hotele Marriott rezygnują ze słomek. Mieszadełek też nie będzie

Fotolia
Marriott International poinformował, że do lipca 2019 roku zrezygnuje całkowicie z podawania klientom plastikowych słomek oraz mieszadełek do drinków.

Największa na świecie sieć hoteli co roku zużywała około miliarda słomek oraz 250 mln plastikowych mieszadełek do drinków. Klienci, jeśli będą domagać się słomek - otrzymają "alternatywne" słomki z materiałów przetwarzanych - pisze Time.

Czytaj także: Rewolucja w McDonald's. Koniec z plastikowymi słomkami

Marriott to największa firma, która zdecydowała się na rezygnacje z plastikowych słomek. Wcześniej o rezygnacji z nich poinformowały Starbucks i American Airlines, a także Hilton Hotels, które do końca tego roku chcą z nich zrezygnować.

Marriott International to sieć 6,5 tysiąca hoteli i kurortów rozsianych po całym świecie.

Niektóre hotele i kurorty już zrezygnowały z plastikowych słomek i mieszadełek. Od lutego tego roku ponad 60 hoteli w Wielkiej Brytanii nie podaje plastikowych słomek. Podobnie jak hotele w Australii, na Hawajach i w Kostaryce - pisze USA Today.

JW Marriott Marco Island Beach Resort na Florydzie miesięcznie zużywał 65 tys. słomek. W marcu tego roku przestawił się na biodegradowalne, papierowe słomki oraz mieszadełka z trzciny cukrowej. Bezalkoholowe napoje podaje bez słomek, chyba, że klient wyraźnie ich sobie zażyczy. Według kierownictwa hotelu zaledwie 20 proc. gości domaga się słomek lub mieszadełek.

Plastikowe słomki są jednym z największych zagrożeń dla organizmów żyjących w morzach i oceanach. Plastikowe odpady połykają ryby, żółwie oraz morskie ssaki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA