fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Jeff Bezos jest tak bogaty, że znów pobił rekord

Bloomberg
Amerykańska gospodarka może i ma problemy, ale wygląda na to, że Jeff Bezos i jego firma tego nie zauważają. Amazon korzysta na pandemii i zakupach internetowych. A prezes koncernu jest coraz bogatszy i wciąż jest najbogatszym człowiekiem na świecie.

Według Bloomberg Billionaire Index majątek Bezosa wart jest obecnie 172 mld dolarów i jest to nowy rekord, jeszcze nikt nigdy nie była tak bogaty jak on.

W tym tygodniu Bezos przebił swój poprzedni rekord bogactwa, ustanowiony przed rozwodem z żoną MacKenzie. Kiedy w zeszłym roku para poinformowała, że po 25 latach małżeństwa postanowiła się rozstać w ramach ugody MacKenzie Bezos otrzymała 25 proc. akcji Amazona, które były w posiadaniu jej męża. To około 4 proc. wszystkich akcji koncernu.

Także MacKenzie Bezos też ustanowiła rekord, jej majątek wart jest obecnie 57 mld dolarów, co daje jej 12 miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie. Według Bloomberga jej majątek wzrósł o 54 proc. od zeszłego roku, czyli o niemal 20 mld dolarów i jest obecnie drugą najbogatszą kobietą świata po dziedziczce fortuny L'Oreal - Francoise Bettencourt Meyers.

Najistotniejszą częścią majątku Jeffa Bezosa stanowią udziały w Amazonie. Jest właścicielem 57 mln jednostek, co stanowi 12 proc. akcji całej firmy. Wzrost wartości majątku założyciela Amazona to efekt wzrostu wartości akcji firmy - 56 proc. w ciągu ostatniego roku. Amazon korzysta na pandemii i na gwałtownym wzroście zakupów przez internet.

Drugim najbogatszym człowiekiem świata pozostaje założyciel firmy Microsoft Bill Gates z majątkiem o wartości 114 mld dolarów a na trzecim miejscu jest twórca Facebooka Mark Zuckerberg z majątkiem o wartości 90,2 mld dolarów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA