fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Oferta dla ratownictwa na Targach Kielce

Impreza zgromadzi blisko 160 wystawców
materiały prasowe
W czwartek, 8 lipca, zaczynają się Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych Kielce IFRE-EXPO 2017.
Trzydniowa impreza wystawiennicza, która organizowana jest na terenie Targów Kielce, zgromadzi blisko 160 wystawców. Kierowana jest przede wszystkim do państwowych służb ratowniczych, w tym straży pożarnych, ratownictwa medycznego, chemicznego, technicznego morskiego, a także organizacji ratowniczych o charakterze społecznym, jak GOPR, TOPR, WOPR czy PCK. Na targach będzie prezentowany sprzęt ratowniczy, gaśniczy, ponadto pojazdy pożarnicze, środki gaśnicze i neutralizujące, a także wyposażenie ochronne oraz odzież przeznaczona dla służb specjalnych. Do tego wyposażenie sanitarne oraz lekarstwa pierwszej pomocy, a ponadto wyposażenie dla remiz strażackich i warsztatów. W ofercie targów znajdą się również elementy z dziedziny informatyki i łączności: sposoby analizowania i rozpoznawania zagrożeń oraz badania przyczyn pożarów. Spora część ekspozycji zostanie poświęcona ratownictwu specjalistycznemu – chemicznemu i ekologicznemu, medycznemu, górskiemu i wodnemu.
Ważną częścią IFRE-EXPO będzie ratownictwo techniczne, w ramach którego przedstawione zostaną różnego rodzaju techniczne systemy zabezpieczeń. Będą przykłady m.in. ochrony przeciwpożarowej czy ochrony przeciwpowodziowej, a także elementy sygnalizacji pożaru i ochrony budynków. W trakcie targów zaprezentują się również organizacje, firmy usługowe, szkoły oraz ośrodki szkoleniowe.
Ekspozycja tegorocznych targów pożarniczych zajmie ponad 6 tys. mkw. Przewidziano wiele nowości. Przykładowo firma Egeria pokaże urządzenie do prowadzenia szkoleń praktycznych w posługiwaniu się gaśnicami. Będzie przydatne dla zakładowych komórek BHP, ośrodków szkoleniowych, oraz inspektorów ochrony przeciwpożarowej. Na ekspozycji znajdą się także urządzenia stanowiące wyposażenie tzw. wężowni, przeznaczone do mycia, suszenia, zwijania, testowania i naprawy węży pożarniczych.
Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych Kielce IFRE-EXPO odbędą się razem z Międzynarodowymi Targami Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy oraz Systemów Zabezpieczeń Przeciwpożarowych Kielce WORK SAFETY-EXPO.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA