Rafał Wojski

Kielce stały się rowerową stolicą środkowej Europy

Ponad 150 wystawców z 15 krajów wzięło udział w X jubileuszowych targach Bike Expo w Kielcach, trwających od 19 do 21 września.

Więcej pasażerów, jest zysk

Po zrealizowaniu wartych 7 mld zł inwestycji tabor PKP Intercity będzie w 80 proc. nowy lub zmodernizowany. 94 proc. pociągów będzie klimatyzowanych, w co najmniej 77 proc. pojawi się wi-fi.

Tory, tunele, estakady, mosty, skrzyżowania

W 2019 roku Polskie Linie Kolejowe SA zrealizują inwestycje warte 11 mld zł. Na tym nie koniec.

Modernizacja się opłaca

Kolej staje się coraz nowocześniejsza i bardziej przyjazna dla pasażerów. W ciągu kilku lat 200 dworców w całym kraju zostanie zmodernizowanych lub odbudowanych.

Nowoczesna: w 2050 r. energetyka Polski bez węgla i atomu

Nowoczesna zaprezentowała swój projekt polityki energetycznej państwa. Partia deklaruje, że jej celem jest zapewnienie czystej, taniej i bezpiecznej energii dla Polski.

I tak nie uciekniemy przed podwyżkami

Uchwalenie ustawy mającej zapobiec podwyżkom cen energii zdestabilizuje rynek i doprowadzi do strat w spółkach energetycznych – alarmują eksperci.

Rozwój miast zmieni motoryzację

Napędy alternatywne, auta autonomiczne, connected cars i carsharing to najważniejsze kierunki rozwoju branży motoryzacyjnej, zarówno w skali globalnej, jak i krajowej – prognozują eksperci Santander Banku Polska.

Pomogą w eksporcie mebli

Bez względu na formę brexitu polskie firmy muszą zapewnić sobie ciągłość prowadzenia biznesu.

Polski przemysł odlewniczy poszuka partnerów do współpracy w Chinach

Blisko 300 wystawców z Polski i zagranicy zaprezentowało w Kielcach najnowsze osiągnięcia i technologie branży odlewniczej.

Branża odlewnicza zbierze się w Kielcach

XXII Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL odbędą się od 25 do 27 września. Zapowiadają się jako największe w historii.