fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Royal Mail: Podwyżka płac ma rozładować groźbę strajku

Bloomberg
Brytyjska poczta Royal Mail zaproponowała podwyżkę płac o 6 proc. w ramach 3-letniej umowy zbiorowej z branżowym związkiem zawodowym, aby zapobiec głosowaniu w nim o nowym strajku.

Nowa umowa zbiorowa przewidywałaby zatem podwyżkę zarobków o ponad 16 proc. w okresie od kwietnia 2018 do marca 2023, w 5-letnim okresie objętym początkowym porozumieniem ze związkiem pracowników łączności CWU. Dawny pocztowy monopolista przeżył trudny okres świąt, bo załoga groziła strajkiem, teraz okazało się, że CWU przygotowuje nowe głosowanie w sprawie strajku. Ma zacząć się 3 marca, ale dyrekcja wyraziła gotowość rozmów ze związkiem.

Royal Mail zatrudnia ok. 143 tys. ludzi, w lutym uprzedziła, że czeka ją trudny rok i może ponieść straty na Wyspach z powodu napięć pracowniczych i malejącej liczby listów. W reakcji na rosnący popyt wywołany zakupami online późnym wieczorem zapowiedziała uruchomienie drugiej w ciągu dnia dostawy furgonetkami w większości kraju. Prezes Rico Back obiecał zainwestować 1,8 mld funtów w ramach 5-letniego planu ożywienia poczty jako dostawcy przesyłek międzynarodowych w związku z malejącą liczbą wysyłanych listów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA