fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Przedsiębiorcy oceniają 100 dni nowego rządu

Mateusz Morawiecki
Fotorzepa/ Robert Gardziński
Minęło już 100 dni od uformowania nowego rządu przez PiS. Przedsiębiorcy twierdzą, że ich sytuacja niewiele się zmieniła.

Jak przedsiębiorcy oceniają pierwsze trzy miesiące rządów PiS? Przede wszystkim wolą mówić o swoich oczekiwaniach na kolejne miesiące, bowiem ich zdaniem rząd dotychczas niewiele dla nich zrobił. 

Z ostatnich działań gabinetu Mateusza Morawieckiego, które oceniają jako najbardziej pozytywne, wymieniają między innymi... wycofanie się rządu ze swoich wcześniejszych pomysłów, takich jak zniesienie limitu 30-krotności na składki ZUS.

- Dobrze, że wzięto pod uwagę opinię partnerów społecznych – tak pracodawców, jak i związkowców – którzy przestrzegali przed szkodliwymi konsekwencjami tego rozwiązania – komentuje Sławomir Dudek, główny ekonomista Pracodawcy RP, cytowany przez Business Insider Polska.

- Dobrze, że w budżecie na 2020 r. utrzymano obniżenie tzw. klina podatkowo-składkowego. Pracodawcy wciąż odczuwają skutki wysokich kosztów pracy. Ograniczenie obciążeń zmniejszy także te koszty, a to z kolei pozytywnie wpłynie na podaż pracy i na całą gospodarkę - dodał. 

Więcej na: Business Insider Polska

Źródło: Business Insider Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA