fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Weganom należą się osobne półki w biurowych lodówkach?

Adobe Stock
Wegańska organizacja opublikowała porady, jak pomóc weganom w miejscu pracy.

Organizacja The Vegan Society opublikowała swoisty przewodnik dla pracodawców pod tytułem „Wspieranie weganizmu w miejscu pracy”. Zawarto tam zbiór pomysłów, jak wspierać osoby które przeszły na dietę roślinną tak, by czuły się dobrze przygotowując posiłki w czasie przerw w pracy.

Wśród zaleceń dla pracodawców znalazły się zarówno zalecenia dość ogólne, jak sugestia by tworzyli oni „pozytywną atmosferę” czy zalecenie przeszkolenia kadry tak, aby weganizm nie spotykał się z wrogością czy dyskryminacją. Oprócz tego pojawiły się całkiem konkretne zalecenia, poczynając od dość oczywistego, by przy organizowaniu imprez firmowych pamiętać o weganach przy zamawianiu kateringu.

Czytaj także: Google usuwa jajko z sałatki, by nie urazić wegan

Wśród szczegółowych zaleceń Vegan Society proponuje jednak także takie, które wymagają trochę więcej nakładów i dbałości o szczegóły. Organizacja zaleca, by pracodawcy zadbali o wydzielenie przeznaczonej tylko dla wegańskich produktów przestrzeni do przechowywania żywności – osobnych półek w lodówkach czy osobnych szafek. Proponowane jest także zadbanie o wydzieloną dla wegan przestrzeń do przygotowywania posiłków i oddzielne sztućce (Vegan Society proponuje wyróżniać je kolorami).

Na przygotowywaniu posiłków się nie kończy, gdyż weganizm w przypadku większości osób wiąże się z filozofią życiową, a nie ogranicza się tylko do jedzenia. Dlatego też Vegan Society zaleca także pracodawcom, by zadbali o odpowiednią odzież służbową dla wegan – choćby o buty robocze.

Organizacja zaleca także, by pracowników-wegan zwalniać także z imprez firmowych związanych z wykorzystywaniem zwierząt (np. udziału w wyścigach konnych) czy grillach wiążących się ze np. z pieczeniem wieprza w całości.

Przewodnik opublikowany przez The Vegan Society jest, oczywiście, zbiorem sugestii. Jednak organizacja przypomina także, że brytyjskie prawo (a do brytyjskich pracodawców skierowana jest publikacja) zakazuje dyskryminacji, a weganizm jest uznawany za „niereligijne wierzenie” (w wolnym tłumaczeniu), co potwierdził styczniowy wyrok sądu. A to oznacza, że brytyjscy pracodawcy powinni sobie wziąć do serca komfort swoich wegańskich pracowników.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA