fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

JPMorgan kupił duży biurowiec w Dublinie

Bloomberg
Amerykański bank inwestycyjny postanowił kupić w Dublinie budynek na tysiąc pracowników. To pierwsza oznaka, że myśli o rozwoju działalności z Irlandii w konsekwencji Brexitu

JPMorgan Chase kupi w portowej części stolicy Irlandii budynek o powierzchni 12 tys. m2 wznoszony przez Capital Dock - poinformował deweloper Kennedy Wilson.

Bank zatrudniający teraz w Dublinie ok.500 ludzi nie wyjaśnił, ile miejsc pracy powstanie tu czy przeniesie jakieś stanowiska z W.Brytanii. Szef działu usług inwestycyjnych banku, James Kenny poinformował kilka dni temu w "FT", że bank zamierza zatrudnić znaczna liczbę osób w Dublinie w ciągu 3 lat w przyszłościowych działach usług powierniczych i zarządzania funduszami inwestycyjnymi.

Bank wskazał, ze wykorzysta istniejące w Unii banki w Dublinie, Frankfurcie i Luksemburgu do zakotwiczenia swych operacji w Unii po Brexicie.

- Ten nowy budynek daje nam swobodę wzrostu i elastyczność w ramach Unii Europejskiej - oświadczył z kolei przedstawiciel banku na Irlandię Carin Bryans.

Irlandia przystąpiła w 2016 r. do dużej kampanii promocyjnej, aby przekonaj firmy z dużą bazą w W.Brytanii, by wzięły pod uwagę przeniesienie części personelu do Irlandii dla zachowania dostępu do jednolitego unijnego rynku.

Szef podobnej kampanii promowania Frankfurtu, Hubertus Vaeth powiedział wcześniej agencji Reutera, że spodziewa się przeniesienia części pracowników przez 5 dużych amerykańskich banków inwestycyjnych do więcej niż jednego miasta w Unii, w tym ok. tysiąca osób do Frankfurtu i może nawet więcej do Dublina.

Rywalizacja różnych miast w Unii nabrała czasem ostrych akcentów, Irlandia poskarżyła się Komisji Europejskiej, że ucierpiała z powodu drapieżnego podejścia innych krajów.

Minister usług finansowych, Eoghan Murphy oświadczył teraz, że decyzja JPMorgan jest mile widzianym wotum zaufania do siły tego co oferuje Irlandia i do statusu Dublina jako dużego ośrodka finansowego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA