fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Błyskawiczna zgoda KNF na nowego prezesa Pekao

materiały prasowe
Komisja Nadzoru Finansowego w błyskawicznym tempie wyraziła zgodę na objęcie stanowiska prezesa Banku Pekao przez Marka Lusztyna.

Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Marka Lusztyna na stanowisko prezesa Banku Pekao.

Czytaj także: Niespodziewana zmiana warty w Banku Pekao

Czekał na zielone światło od nadzoru rekordowo krótko, bo nieco ponad dwa miesiące (w tym było sporo dni świątecznych), bo rada nadzorcza  Pekao powołała go na stanowisko prezesa 29 listopada 2019 r. Tego dnia nieoczekiwanie zrezygnował z tej funkcji poprzedni prezes Michał Krupiński, który sprawował ją od czerwca 2017 r.

Marek Lusztyn przez ponad dwa lata pracował w zarządzie Pekao jako wiceprezes nadzorujący pion zarządzania ryzykiem. Jednak z Pekao i grupą UniCredit, poprzednim strategicznym właścicielem Pekao, związany był od wielu lat. Przez blisko 10 lat pracował w strukturach międzynarodowych UniCreditu m.in. w Londynie, Monachium i Mediolanie. Odpowiadał za globalne funkcje zarządzania ryzykiem, obejmujące kilkadziesiąt krajów. Jeszcze wcześniej zajmował stanowiska w Banku Pekao (m.in. dyrektor departamentu ryzyka finansowego) i Banku Handlowym. Marek Lusztyn ma łącznie ponad 20 lat doświadczenia w międzynarodowej bankowości, a przez większość tego okresu związany był z Grupą Pekao.

Lusztyn jest doktorem nauk ekonomicznych (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie) oraz absolwentem University of Illinois (Executive MBA) i INSEAD Business School, wykładowcą i autorem publikacji naukowych z obszaru bankowości i finansów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA