Reklama

Cyberprzestępcy mogą czyhać na klientów Idea Banku

Uwaga na możliwe cyberataki skierowane na klientów Idea Banku, który został poddany przymusowej restrukturyzacji i przejął go Pekao.

Aktualizacja: 03.01.2021 14:14 Publikacja: 03.01.2021 14:10

Cyberprzestępcy mogą czyhać na klientów Idea Banku

Foto: parkiet.com

„W związku z czwartkowymi doniesieniami medialnymi dotyczącymi przymusowej restrukturyzacji Idea Bank i przeniesieniem rachunków klientów do Pekao, prosimy o zachowanie standardów bezpieczeństwa i uwagi w trakcie logowania do bankowości internetowej oraz wykonywania zleceń finansowych” – podał Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

BFG podał przykładowe sposoby wykradania danych i środków z kont klientów, jakie stały się popularne w ostatnim czasie. Jednym ze sposobów jest wykorzystanie witryn, które wyglądem przypominają serwis banku.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Banki
Sejm przyjął ustawę o podwyżce CIT dla banków. Co zrobi prezydent?
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Banki
Austriacka Grupa Erste: Od 200 lat buduje zaufanie, teraz inwestuje w Polsce
Banki
Jedna z ofiar Jeffreya Epsteina pozwała Bank of America i Bank of New York Mellon
Banki
Prezes banku JP Morgan Chase ostrzega przed rynkowymi „karaluchami”
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Banki
Jakie wyniki pokażą banki za III kwartał? Miliardowe zyski wciąż możliwe?
Materiał Promocyjny
Transformacja energetyczna: Były pytania, czas na odpowiedzi
Reklama
Reklama