fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Znów atak na klientów mBanku. Oszuści podszywają się pod Urząd Patentowy

Fotorzepa, Grzegorz Zawisza
Oszuści podszywając się pod Urząd Patentowy RP próbują wyłudzić pieniądze od klientów mBanku z tytułu rzekomego wpisu do rejestru.

mBank ostrzega przed kolejną kampanią oszustów, którzy wzięli sobie na cel jego klientów. Tym razem przestępcy wysyłają tradycyjną pocztą i w mniej licznych przypadkach elektroniczną wiadomości, wykorzystując dawny wzorzec pism Urzędu Patentowego RP. Listy mogą więc przypominać wiarygodną korespondencję z urzędu i tym samym zmylić klientów. 

Czytaj także: Hakerzy atakują klientów dużego banku. Mogą wyczyścić konto 

Oszuści wzywają w nich do wpłaty środków na fałszywy numer rachunku „z tytułu rzekomego wpisu do rejestru i uzyskaniu prawa ochronnego na znak towarowy” – apeluje mBank w komunikacie. W ten sposób próbują wyłudzić środki od klientów banku.

Jeśli ktoś wykonał już przelew na konto oszustów, powinien niezwłocznie zgłosić sprawę do mBanku, podając numer rachunku odbiorcy i jak najwięcej szczegółów dotyczących zdarzenia. Można też od razu zgłosić incydent do organów ścigania, przedstawiając jeśli to możliwe zachowane pismo, fakturę bądź e-maila.

Urząd Patentowy RP również opublikował ostrzeżenie na swojej stronie internetowej, przestrzegając przed oszustwami i jednocześnie informując, jak można rozróżnić fałszywą wiadomość od prawdziwej. Urząd prosi zawsze o wypłaty na jeden rachunek zamieszczony na stronie, jeśli więc podany numer jest inny, nie należy wykonywać na niego płatności. Jeśli klienci mają jakiekolwiek wątpliwości względem otrzymanej korespondencji, powinni momentalnie skontaktować się z infolinią urzędu. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA