fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

PKO BP wspiera eksporterów

materiały prasowe
Największy bank w Polsce uruchomił Platformę Wsparcia Eksportu dającą m.in. dostęp do najnowszych informacji o 130 rynkach zagranicznych oraz aktualnych analiz branżowych.

Dziś sektor małych i średnich przedsiębiorstw, liczący niemal 2 mln firm, dostarcza co drugą złotówkę PKB i udział ten rośnie. Coraz większe znaczenie ma w tej grupie także eksport. Dlatego banki próbują wspierać swoich klientów dostarczając im nowych usług, które ułatwiają działalność za granicą. 

PKO BP uruchomił właśnie Platformę Wsparcia Eksportu, dostępną pod adresem www.wspieramyeksport.pl. To kompleksowe narzędzie analityczne z aktualnymi danymi gospodarczymi i analizami. Z tego swoistego przewodnika dla eksportera można dowiedzieć się, jak zbudować strategię firmy czy odpowiednio wykorzystać marketing do promocji firmy zagranicą. Przedsiębiorcy znajdą też szczegółowe informacje gospodarcze o nowych potencjalnych rynkach. Z kolei wypełnienie krótkiej ankiety pozwoli na znalezienie produktów finansowych, oferowanych przez bank, najlepiej dopasowanych do aktualnych potrzeb firmy.

Klienci dowiedzą się też m.in. czym jest transakcja zamiany stóp procentowych IRS i jak może pomóc w rozwoju biznesu zagranicą, jak wygląda sytuacja gospodarcza na tak odległych rynkach jak Filipiny czy RPA, gdzie w najbliższym czasie odbywają się targi branży odzieżowej i jak ta branża wygląda na świecie.

- Od lat wspieramy polskich przedsiębiorców zdobywających z sukcesem zagraniczne rynki. Mamy doświadczonych doradców i produkty finansowe odpowiadające potrzebom naszych klientów. Teraz w jednym miejscu firmy znajdą niezbędne informacje m.in. o rynkach czy branżach, a już niedługo będą mieli możliwość wyszukania również zagranicznych kontrahentów – mówi Maks Kraczkowski, wiceprezes PKO BP. Bank oferuje też instrumenty zabezpieczające zagraniczne transakcje: akredytywę dokumentową obcą oraz potwierdzenie akredytywy obcej, w której bank podejmuje własne zobowiązanie do zapłaty na rzecz eksportera. Firmy eksportujące mogą skorzystać z dyskonta należności z akredytywy obcej oraz gwarancji terminowej zapłaty i gwarancji kontraktowych.

Polskie firmy obecne na rynku niemieckim i czeskim mogą liczyć na bezpośrednią obsługę poprzez zagraniczne oddziały PKO BP - we Frankfurcie nad Menem oraz Pradze. Ostatnio również Pekao, lider finansowania i obsługi dużych firm w Polsce, zapowiedziało, że mocniej chce wspierać ekspansję zagraniczną polskich firm. Dlatego bank ma otworzyć oddziały w Londynie oraz Nowym Jorku. Również trzeci co do wielkości bank w Polsce, czyli BZ WBK, jest aktywny w tym zakresie i prowadzi Program Rozwoju Eksportu. W jego ramach, przy wsparciu partnerów merytorycznych, dostarcza firmom wiedzę potrzebną, aby sprawnie działać za granicą i rozwijać eksport. Główne zakresy tematyczne wsparcia to finanse, ubezpieczenia, prawo i podatki, promocja w Internecie, kierunki eksportu oraz informacje o firmach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA