fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Archiwum Kiszczaka

Schetyna pójdzie w marszu KOD w obronie Wałęsy

Grzegorz Schetyna
Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Chcę bronić takiego Wałęsy, jaki był w Arłamowie, gdy wszyscy drżeliśmy, że zdradzi sprawę wolności. Nie zrobił tego. Takiego go chcę pamiętać – powiedział Grzegorz Schetyna w rozmowie Radia Zet.

Szef PO zapowiedział, że weźmie udział w sobotnim marszu Komitetu Obrony Demokracji w obronie Lecha Wałęsy w Warszawie.

- Chcę bronić symbolu polskiej „Solidarności”, polskiego zwycięstwa i obalenia komunizmu. Lecha Wałęsy, który w grudniu 1979 roku mówił, że powstanie pomnik ofiar Grudnia ’70, a jeżeli nie będzie zgody władz, to każdy przyniesie po jednym kamieniu i zrobią ten pomnik – mówił polityk.

- To nie jest koniec legendy. Ta legenda będzie miała jeszcze jeden rozdział. Ta rysa będzie może bardziej widoczna. Obalił komunizm, był na czele ruchu, który obalił komunizm. Ten kurz opadnie i chciałbym, żeby ta postać i rola polskiej „Solidarności” została zapisana w polskiej historii złotymi zgłoskami. Jeżeli będą dominować takie głosy, jak dziś, to tak nie będzie – dodał Schetyna.

Zdaniem polityka błędem IPN było opublikowanie dokumentów z teczki TW „Bolka” bez ich wcześniejszego sprawdzenia. Jego zdaniem skutkiem będzie oczernienie Wałęsy, ponieważ prasa zagraniczna już dziś pisze, że Wałęsa był agentem, a ewentualne sprostowania tych informacji nie będą relacjonowane równie szeroko. – Ta sprawa trwa latami. Mogliśmy poczekać dwa tygodnie na sprawdzenie autentyczności – podsumował lider PO.

Więcej na stronie Radia Zet

Źródło: Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA