fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Aplikacje/egzaminy

Wyniki egzaminu radcowskiego 2019: w Warszawie zdało 89 proc.

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie opublikowała kompletne wyniki tegorocznego egzaminu zawodowego.

Egzamin radcowski odbył się w dniach 26 – 29 marca w Nadarzynie.

Na 608 zdających egzamin w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo, wynik pozytywny uzyskało aż 541 uczestników, czyli 89% wszystkich zdających. Zdający doskonale poradzili sobie z zadaniami z prawa administracyjnego (98% ocen pozytywnych), z zasad wykonywania zawodu i zasad etyki (98% ocen pozytywnych) z prawa cywilnego (97% ocen pozytywnych) oraz z zakresu prawa gospodarczego (96%). Nieznacznie trudniejsze okazało się zadanie prawa karnego (94%).

Zdecydowanie wyższy współczynnik zdawalności wystąpił w grupie osób, które ukończyły aplikację radcowską – tutaj wynik pozytywny osiągnęło aż 96% przystępujących do egzaminu (w roku poprzednim egzamin zdało 82,54 aplikantów).

Wśród osób przystępujących do egzaminu radcowskiego bez odbycia aplikacji, współczynnik ocen pozytywnych był wyraźnie niższy – ze 113 zdających, dobrymi rezultatami może się pochwalić 72% przyszłych radców.

- Poprawa zdawalności o ponad 13 % to bezdyskusyjny sukces, ale nie zamierzamy spocząć na laurach. Zrobimy wszystko by w kolejnych latach ten wynik był jeszcze lepszy – zapowiada na oficjalnej stronie izby, dziekan Włodzimierz Chróścik.

Źródło: oirpwarszawa.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA