fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Adwokaci

NRA rekomenduje powstrzymanie się od organizacji zgromadzeń izb

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Naczelna Rada Adwokacka rekomenduje okręgowym radom adwokackim rozważenie powstrzymania się od organizacji zgromadzeń izb adwokackich do czasu, aż minie stan zagrożenia dla życia i zdrowia uczestników zgromadzeń.

Naczelna Rada Adwokacka w uchwale z 27 sierpnia 2020 r. postanowiła wystąpić z inicjatywą ustawodawczą, w której m.in. uwzględnione zostanie przedłużenie kadencji organów adwokatury.

Jeden z proponowanych przepisów zakłada, że "kadencja organów adwokatury oraz organów izb adwokackich ulega przedłużeniu do 90 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, jednak nie dłużej niż do 30 września 2021"

W uchwale NRA rekomenduje też, z uwzględnieniem ograniczeń epidemiologicznych oraz obowiązku zapewnienia realnego bezpieczeństwa i pełnej ochrony życia i zdrowia adwokatów, podjąć próbę przeprowadzenia zgromadzeń izb adwokackich i Krajowego Zjazdu Adwokatury w sposób skoordynowany i w podobnym czasie jeżeli stan zagrożenia dla życia i zdrowia adwokatów oraz podstaw ich ekonomicznej egzystencji nie będzie przekraczał społecznie akceptowanego poziomu niebezpieczeństwa, w szczególności zaś, gdy sytuacja epidemiczna zapewni możliwość bezpiecznego odbycia zgromadzeń i Krajowego Zjazdu Adwokatury oraz zniesione zostaną ograniczenia związane ze strefami czerwonymi i żółtymi na terytorium całego kraju.

Czytaj także:

Źródło: adwokatura.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA