fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Adwokaci

Kandydaci na prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej - debata "Rzeczpospolitej"

Zapraszamy do obejrzenia debaty kandydatów na prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej zorganizowanej przez redakcję "Rzeczpospolitej".

Co swojemu samorządowi mają do zaoferowania kandydaci na prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej? Jak widzą rozwój palestry i jej rolę w społeczeństwie? Czy potrafią zdefiniować problemy trawiące środowisko adwokackie i co ważniejszą mają pomysły na ich rozwiązanie? Jaką dają rękojmię, że determinacja potrzebna do realizacji ambitnych programów nie opuści ich wraz z podaniem wyników wyborczych?

Na te pytania podczas debaty "Rzeczpospolitej" odpowiadają kandydaci na prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej: adw. Joanna Parafianowicz - była członkini Naczelnej Rady Adwokackiej, adw. Jacek Trela - aktualny prezes Naczelnej Rady Adwokackie, adw. Maciej Gutowski - dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu i członek Naczelnej Rady Adwokackiej, adw. Przemysław Rosati - członek Naczelnej Rady Adwokackiej oraz adw. Jarosław Szymański - były dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi, członek Naczelnej Rady Adwokackie. 

Debata została przeprowadzona i zarejestrowana w piątek 29.01. Po jej nagraniu wycofał z niej swoje wypowiedzi Jarosław Szymański.

Krajowy Zjazd Adwokatury podczas którego adwokaccy delegaci z całej Polski wybiorą nowe władze odbędzie się w dniach 19 - 21 marca w Bydgoszczy. KZA będzie miał miejsce z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Pierwotnie Zjazd miał zostać zorganizowany w listopadzie 2020 roku, z uwagi jednak na sytuację epidemiczną w kraju oraz przesunięte zgromadzenia wyborcze w izbach adwokackich, Naczelna Rada Adwokacka zdecydowała się na wyznaczenie nowego terminu.

Oto sylwetki kandydatów:

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA