Reklama
Rozwiń

Potrójne zagrożenie niebezpiecznymi wirusami

Naukowcy chcą przyspieszenia prac nad szczepionkami przeciw trzem najbardziej niebezpiecznym wirusom.

Aktualizacja: 23.01.2017 19:46 Publikacja: 23.01.2017 17:37

W styczniu w Indiach, z powodu infekcji wirusem grypy H5N1, uśmiercono tysiące ptaków

W styczniu w Indiach, z powodu infekcji wirusem grypy H5N1, uśmiercono tysiące ptaków

Foto: Rzeczpospolita

Te szczególnie niebezpieczne choroby to wcale nie tylko te, o których najgłośniej w mediach. Są mniej znane, atakują podstępnie – i nie ma na nie leku ani szczepionki. Zdaniem specjalistów zagraża nam epidemia MERS, gorączki Lassa oraz zakażeń wirusem Nipah. To właśnie przeciw nim powinniśmy szukać szczepionek.

Organizacja Coalition for Epidemic Preparedness Innovations (CEPI) przeznaczyła na ten cel 460 mln dol. Naukowcy i biznesmeni poszukują kolejnych 500 mln wśród uczestników forum ekonomicznego w Davos.

Pozostało jeszcze 85% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Zdrowie
Wyzwania dla zdrowia publicznego
Zdrowie
Podwyżki dla lekarzy i pracowników ochrony zdrowia. Ministerstwo Zdrowia odkrywa karty
Zdrowie
Otyłość wyzwaniem cywilizacyjnym XXI wieku
Materiał Promocyjny
Kolacja i odchudzanie – fakty i mity o ostatnim posiłku dnia
Zdrowie
Unijny komisarz ds. zdrowia: Unia Europejska i USA są od siebie mocno zależne