Jacek Byrt posiada blisko 20-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie transakcji fuzji i przejęć, finansów przedsiębiorstw oraz doradztwa strategicznego, które zdobył pracując w firmach doradczych oraz w sektorze bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej.

W trakcie kariery zawodowej uczestniczył w ponad 100 projektach zakończonych sukcesem. Pracował zarówno dla dużych polskich przedsiębiorstw, jak i MŚP reprezentujących różne branże, m.in. sektor produkcyjny, produkcję żywności i rolnictwo, usługi dla przedsiębiorstw (IT i outsourcing), usługi medyczne.

Przed dołączeniem do Mazars Jacek Byrt spędził 16 lat w niezależnej firmie doradczej Azimutus specjalizującej się w transakcjach fuzji i przejęć oraz w doradztwie strategicznym dla przedsiębiorstw, której był założycielem i wspólnikiem. Ponadto pracował w McKinsey & Company w Warszawie, w Dresdner Kleinwort Benson i w Commerzbanku we Frankfurcie nad Menem, w Morgan Stanley w Londynie oraz w Banku Zachodnim WBK SA (obecnie Santander Bank Polska) w Warszawie.

Ukończył studia na London School of Economics (z tytułem Master of Science) oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie (w tym CEMS Master na paryskim HEC). Ukończył również Advanced Management Program na IESE Business School w Barcelonie. Biegle włada językiem angielskim, francuskim oraz niemieckim.

Na nowym stanowisku Jacek będzie członkiem zespołu kierowniczego wyższego szczebla Mazars w Polsce oraz Partnerem odpowiedzialnym za usługi doradztwa finansowego (w tym m.in. finanse przedsiębiorstw, fuzje i przejęcia, restrukturyzacje, usługi transakcyjne, finansowe due diligence, wyceny, forensic i dochodzenia w sprawach nadużyć oraz globalne finansowanie infrastruktury). Będzie współpracował z lokalnymi i międzynarodowymi konsultantami Mazars, aby zapewnić najwyższy poziom doradztwa i najlepsze praktyczne rozwiązania dla firm w Polsce.