Reklama

IBA bada skuteczność walki z korupcją

International Bar Association zachęca do wypełnienia ankiety dotyczącej walki z korupcją w wymiarze sprawiedliwości.

Aktualizacja: 16.10.2015 07:04 Publikacja: 15.10.2015 17:51

IBA bada skuteczność walki z korupcją

Foto: 123RF

Badania prowadzone są w ramach programu Judicial Integrity Initiative i mają na celu wypracowanie działań, które będą zwalczały i zapobiegały korupcji w wymiarze sprawiedliwości. W ten sposób IBA chce podnosić świadomość na temat przyczyn i konsekwencji korupcji, wyeliminować ją tam gdzie występuje oraz promować najwyższe standardy uczciwości wśród prawników.

Program walki z korupcją podzielono na dwie części – pierwsza to przeprowadzenie ankiety wśród prawników, druga to realizacja działań na podstawie wyników ankiety.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Praca, Emerytury i renty
„Lewaków i morderców nienarodzonych nie zatrudniamy”. Sąd o dyskryminacji przy rekrutacji
Prawo rodzinne
Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok dla konkubentów. Muszą się rozliczyć jak po rozwodzie
Prawo w Polsce
Kiedy można zmienić kategorię wojskową? Oto jak wygląda procedura
Prawo w Polsce
Czy za radio w aucie trzeba płacić abonament RTV? Prawo mówi jasno
Konsumenci
Przełomowe orzeczenie SN w sprawie frankowiczów. Wyrok TSUE nie zmieni rozliczeń z bankami
Reklama
Reklama