Adwokaci ruszą do szkół i przedszkoli z historią o superbohaterze w todze

1523 adwokatów i aplikantów adwokackich weźmie udział w akcji czytania książki „Leśne sprawy Misia Adwokata” w przedszkolach i młodszych klasach szkół podstawowych. Akcją objętych zostanie 110 tysięcy dzieci.

Publikacja: 31.03.2023 15:04

Adwokaci ruszą do szkół i przedszkoli z historią o superbohaterze w todze

Foto: materiały prasowe

Z inicjatywy Komisji Wizerunku NRA powstała książeczka „Leśne sprawy Misia Adwokata”, autorstwa Ewy Ruszkiewicz, ilustrowana grafikami Zuzanny Kledzik.

Bohaterem bajki jest Miś Adwokat, który pomaga w trudnych sprawach mieszkańcom lasu – głównym wątkiem bajki są kłopoty, w jakie wpada niesłusznie oskarżony Wilk. Przyjaciele Wilka zwracają się o pomoc do Misia, który niczym superbohater w todze, rusza na ratunek.

- Wydając książeczkę, chcieliśmy nie tylko wyjaśnić dzieciom, w przystępny dla nich sposób, kim jest adwokat, ale też umożliwić najmłodszym spotkanie z adwokatami i rozmowę w przyjaznym otoczeniu – mówi adw. Dariusz Lipski, wiceprzewodniczący Komisji Wizerunku i koordynator akcji #BajeczniAdwokaci. – Stąd inicjatywa, by to właśnie adwokaci i aplikanci adwokaccy czytali dzieciom książeczkę w przedszkolach i szkołach oraz nazwa całej akcji: #BajeczniAdwokaci czytać będą bajkę o Misiu Adwokacie.

Do czytania książeczek zgłosiło się 1523 adwokatów i aplikantów adwokackich w całym kraju, którzy sami wskazali przedszkola i szkoły oraz uzgodnili z dyrekcją placówki możliwość zorganizowania edukacyjnych spotkań. O leśnych sprawach Misia Adwokata usłyszy 110 tysięcy dzieci w 4700 klasach i grupach przedszkolnych.

Każda z tych grup otrzyma w prezencie książeczkę, a każde dziecko zakładkę do książki z Misiem Adwokatem.

Nauczyciele
Godziny czarnkowe po nowemu. Oto, co się zmieni dla nauczycieli
Prawo karne
Sąd Najwyższy nie posłuchał TK ws. prawa łaski dla Kamińskiego i Wąsika
Sądy i trybunały
Prof. Andrzej Zoll: premier zachowuje się w sposób niedopuszczalny
Prawo karne
Komisja wystawi wilczy bilet do pełnienia funkcji państwowych
Sądy i trybunały
TK ma wesprzeć PiS w odblokowaniu Trybunału