Do zdarzenia doszło dziś w Łukowie przed godziną 13.00 w jednej z kancelarii komorniczych. - Mężczyzna w budynku nożem zaatakował kobietę oraz mężczyznę. Policjanci, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu użyli wobec agresywnego nożownika broni palnej - relacjonuje nadkom. Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Według nieoficjalnych informacji radia RMF FM, 42-letni dłużnik wszczął awanturę w jednej z kancelarii, opluł i uderzył jej pracownika.

Następnie wszedł do drugiej kancelarii i tam zaatakował nożem dwie osoby. Poważnie ranił komorniczkę. Kobieta była reanimowana na miejscu. Zmarła w szpitalu. Jej pomocnik także trafił do szpitala - ze wstępnych informacji wynika, że jego rany nie są aż tak poważne. 

42-latek został raniony w brzuch. Życiu sprawcy nie zagraża niebezpieczeństwo. Mężczyzna, jak wynika z ustaleń RMF FM, pochodzi z Woli Mysłowskiej.  Teraz grozi mu dożywocie.

Samorząd komorniczy w mediach społecznościowych napisał, iż Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Łukowie, "stała się dziś ofiarą niewytłumaczalnej i niewybaczalnej agresji ze strony jednego z dłużników, który wtargnął z nożem do kancelarii komorniczej".

Jak poinformowano w komunikacie, Krajowa Rada Komornicza w porozumieniu ze wszystkimi Radami Izb podejmą decyzję, co do formy i zakresu protestu środowiska przeciwko agresji w stosunku do komorników, asesorów, aplikantów i pracowników kancelarii, z jaką spotykamy się w trakcie wykonywania powierzonych nam czynności.

Podano także, iż Krajowa Rada Komornicza skontaktowała się z Ministerstwem Sprawiedliwości z oczekiwaniem zdecydowanego i jednoznacznego potępienia tej zbrodni w mediach oraz podjęcia zdecydowanych kroków wobec wszelkich przejawów agresji wobec komorników sądowych.