Jak ustalił portal Onet.pl, w skład zespołu powołani zostali prokuratorzy: Paweł Nawara (kierownik grupy), Bartosz Kupniewski, Paweł Mucha, Joanna Bandzwołek, Arleta Pawłowska, Agnieszka Skoczek oraz Małgorzata Rosińska.

Postępowanie prowadzone jest także z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz funkcjonariuszami GIOŚ. Skład specjalnej komisji został utworzony zarządzeniem Prokuratora Regionalnego we Wrocławiu.

Portal Onet przypomina, że to WIOŚ we Wrocławiu złożył zawiadomienie ws. masowego śnięcia ryb do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Ta zaś przekazała sprawę do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Zawiadomienie zostało zarejestrowane w I Wydziale Śledczym wrocławskiej Prokuratury Okręgowej. W piątek prok. Bartosz Kupniewski powiedział PAP, że zostało już wydane postanowienie o wszczęciu śledztwa. Postępowanie prowadzone jest w kierunku artykułu 182 par. 1 Kk, czyli zanieczyszczenia środowiska w znacznych rozmiarach.

Wrocławscy śledczy przejęli też postępowanie prowadzone w sprawie masowego śnięcia ryb w Odrze przez Prokuraturę Rejonową w Oławie. Tam zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyły władze Oławy.

Czytaj więcej

Katastrofa ekologiczna na Odrze. Ziobro: Dowiedziałem się z doniesień medialnych

Od trzech tygodni trwa katastrofa ekologiczna Odry. Z rzeki wyławiane są dziesiątki ton martwych ryb. Pierwsze oficjalne doniesienia o możliwej katastrofie wojewodom położonych w rejonie Odry Śląska, Opolszczyzny i Dolnego Śląska Główny Inspektor Ochrony Środowiska przekazuje już 3 sierpnia.

Przez kolejny tydzień władze nie informują o nadciągającym zagrożeniu. Sprawę ujawniają dopiero kolejni zaniepokojeni tym, co spływa rzeką, ekolodzy i wędkarze.

Czytaj więcej

Kto odpowiada za zanieczyszczenie Odry? Kontrole w zakładach przemysłowych