Jak podaje Prokuratura Krajowa, śledztwo nadzorowane przez Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku dotyczy wielokrotnego powoływania się na wpływy w wymiarze sprawiedliwości przez adwokata prowadzącego Kancelarię Adwokacką w Wieluniu. Czyny te miały miejsce w 2018 roku. Wówczas adwokat w zamian za załatwienie spraw domagał się korzyści majątkowych w postaci pieniędzy w kwocie nawet 320 tysięcy złotych. Jak ustalono, otrzymał taką korzyść w łącznej kwocie 140 tysięcy złotych. W zamian zobowiązał się do pomyślnego rozstrzygnięcia postępowań prowadzonych przez prokuraturę i sądy.

- Wskazany mężczyzna w swych przestępczych działaniach powoływał się przy tym na rzekome wpływy, koneksje i znajomości jakie miał posiadać w prokuraturze, co okazało się nieprawdą - informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Od 10 sierpnia 2021 roku podejrzany nie wykonuje zawodu adwokata, ponieważ został skreślony z listy adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi.

Prawnikowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

- Sprawa jest rozwojowa - zaznacza w komunikacie CBA.

Czytaj więcej

Radca prawny z Wrocławia zatrzymany przez CBA ws. wyłudzenia 300 tys. zł z depozytu sądowego