Reklama

Wakacje 2021 - pandemiczne restrykcje: Włochy, Hiszpania, Grecja i Bułgaria

Choć na plaży nie trzeba mieć zasłoniętych ust ani nosa, w muzeum już tak. Za nieprzestrzeganie reżimu sanitarnego można zapłacić kilkaset euro kary.

Publikacja: 08.07.2021 18:33

Wakacje 2021 - pandemiczne restrykcje: Włochy, Hiszpania, Grecja i Bułgaria

Foto: Adobe Stock

Każdy kraj sam ustala pandemiczne restrykcje – godzinę policyjną, obowiązek noszenia maseczek, limit plażowiczów pod jednym parasolem czy ograniczenia gości przy restauracyjnych stolikach. Przed rozpoczęciem zagranicznych wojaży warto wiedzieć, co czeka nas na miejscu i jakie są zasady wjazdu do kraju.

Informacji najlepiej szukać na stronach internetowych polskich ambasad lub stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych – www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych. MSZ wciąż apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne.

Pozostało jeszcze 90% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Praca, Emerytury i renty
„Lewaków i morderców nienarodzonych nie zatrudniamy”. Sąd o dyskryminacji przy rekrutacji
Prawo rodzinne
Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok dla konkubentów. Muszą się rozliczyć jak po rozwodzie
Prawo w Polsce
Kiedy można zmienić kategorię wojskową? Oto jak wygląda procedura
Prawo w Polsce
Czy za radio w aucie trzeba płacić abonament RTV? Prawo mówi jasno
Konsumenci
Przełomowe orzeczenie SN w sprawie frankowiczów. Wyrok TSUE nie zmieni rozliczeń z bankami
Reklama
Reklama