W Japonii spadł śnieg. Ponad 200 osób zostało rannych

Ponad 130 osób trafiło do szpitala w Tokio w wyniku obfitych opadów śniegu we wschodniej Japonii – podała tokijska straż pożarna. Większość hospitalizowanych po prostu poślizgnęła się i upadła.

Publikacja: 06.02.2024 12:01

Opady śniegu w Tokio

Opady śniegu w Tokio

Foto: Kazuhiro NOGI / AFP

Jak dodali strażacy, ranni byli w wieku od 4 do 92 lat, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W sąsiedniej prefekturze Kanagawa obrażenia odniosło ponad 30 osób, a w prefekturze Saitama ponad 50 zostało lekko rannych.

Japońska Agencja Meteorologiczna zniosła ostrzeżenia o intensywnych opadach śniegu w dziewięciu prefekturach, ale w niektórych obszarach opady śniegu i deszczu utrzymywały się przez cały ranek.

Wstrzymane pociągi w Tokio

Na części odcinków kolei Wschodniej Japonii ruch został tymczasowo wstrzymany. Przywrócono go we wtorek po południu.

1600

Tylu pasażerów spędziło noc w pociągach

– Gdy dotarłam na stację, pociąg był już odwołany. Negocjacje biznesowe trzeba będzie przełożyć na inny dzień – powiedziała 32-letnia kobieta, która planowała udać się do pracy na stację Kofu w prefekturze Yamanashi.

Czytaj więcej

Japonia: Terrorysta ukrywał się przez 49 lat. Ujawnił się na łożu śmierci

Sześć pociągów ekspresowych utknęło na stacjach na ponad 10 godzin, co zmusiło ponad 1600 pasażerów do spędzenia w nich nocy. Jedna osoba została zabrana do szpitala, ponieważ źle się poczuła.

Sparaliżowane lotnisko Haneda

Wszystkie linie Nippon Airways i Japan Airlines odwołały około 30 lotów krajowych, głównie do lub z lotniska Haneda w Tokio.

Według agencji pogodowej w poniedziałkowy wieczór w Maebashi w prefekturze Gunma spadło 11 centymetrów śniegu, podczas gdy w centrum Tokio i mieście Saitama było to 8 cm.

„Śniegowe” rekordy w Japonii zostały ustanowione w 2020 r. 2,2 metra śniegu spadło w mieście Fujiwara na północny zachód od Tokio. 178 cm spadło w ciągu 48 godzin. Wcześniejszy rekord wynosił 145 cm i został ustanowiony w 2010 roku.

Z kolei w 2014 r. w samym Tokio spadło 27 centymetrów śniego. Kilka uczelni wyższych przesunęło wówczas terminy egzaminów wstępnych przed nowym rokiem akademickim zaczynającym się w kwietniu.

Wypadki
Kolejka linowa uderzyła w słup i się zerwała. Są ranni i zabici
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Wypadki
Kolizja dwóch samolotów na Heathrow. Zahaczyły o siebie skrzydłami
Wypadki
Katastrofa w Baltimore. Są podejrzenia, z jakiego powodu statek uderzył w most
Wypadki
Katastrofa w Baltimore: Są odczyty z "czarnej skrzynki". Z wody wydobyto ciała
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Wypadki
Sześć ofiar katastrofy w Baltimore. Jak doszło do zawalenia mostu?