Najlepiej zarabiający aktorzy w 2023 roku. W Hollywood króluje Adam Sandler

Na liście najlepiej zarabiających aktorów i aktorek w Hollywood w całym 2023 roku prym wiódł Adam Sandler: zarobił 73 mln dolarów.

Publikacja: 09.03.2024 09:00

Adam Sandler i Carey Mulligan w Los Angeles promują najnowszy film „Astronauta” (2024)

Adam Sandler i Carey Mulligan w Los Angeles promują najnowszy film „Astronauta” (2024)

Foto: PAP/Avalon/Xavier Collin

Forbes opublikował listę najlepiej zarabiających aktorów, umieszczając gwiazdy na liście na podstawie tego, ile zarobiły na filmach i telewizji w 2023 roku.

Lista najlepiej zarabiających w 2023 roku aktorów

1. Adam Sandler – 73 mln dolarów. Sandler jest właścicielem własnej firmy produkcyjnej Happy Madison Productions, która produkuje wiele jego filmów, w tym „Murder Mystery 2” dla serwisu Netflix. 57-latek przedłużył w 2020 roku umowę z Netflixem na produkcję czterech kolejnych filmów dla serwisu streamingowego. Oprócz tworzenia filmów przed i za kamerą Sandler nadal zajmuje się także stand-upem. Według „Forbesa” zarabia ponad 400 000 dolarów na występie.

2. Margot Robbie – 59 mln dolarów. Robbie (33 lata) zagrała kultową rolę „stereotypowej Barbie” w filmie „Barbie” Grety Gerwig. Najbardziej dochodowy film roku, Barbie, zarobił w pierwszy weekend w USA ponad 636 dolarów, a na całym świecie ponad 1,4 miliarda dolarów, co czyni go najbardziej dochodowym filmem roku. Robbie była także producentką filmu. Ale ona i Gerwig, jak uznano, zostały zlekceważone podczas rozdania Oscarów, gdy żadna z nich nie otrzymała nominacji.

Czytaj więcej

Najbogatszy Europejczyk rusza do Hollywood. Chce zarobić na rosnącej niszy

3. Tom Cruise – 45 mln dolarów. W ślad za hitem „Top Gun” z 2022 r., 61-letni Cruise powrócił do długoletniej serii „Mission: Impossible” w „Dead Reckoning Part One”. Film zarobił na całym świecie ponad 567 milionów dolarów.

4. Ryan Gosling – 43 mln dolarów. Rola Kena w „Barbie” przyniosła Goslingowi (43 l.) nie tylko nominację do Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego, ale prawdopodobnie także dużą wypłatę. Hitowy film zarobił na całym świecie ponad 1,4 miliarda dolarów, co czyni go najbardziej dochodowym filmem roku.

5. Matt Damon – 43 mln dolarów. 53-latek zagrał Lesliego Grovesa w „Oppenheimerze”, który był jednym z najpopularniejszych filmów tego lata i zdobył aż 13 nominacji do Oscara. Film Christophera Nolana zarobił na całym świecie ponad 957 milionów dolarów. Damon był także producentem filmu „Air”, w którym wystąpił jego kumpel Ben Affleck.

6. Jennifer Aniston – 42 mln dolarów. Anniston występuje w trzecim sezonie „The Morning Show”. Zagrała także u boku Adama Sandlera w filmie dla Netflixa „Murder Mystery 2”. 55-latka pojawia się także w reklamach kilku reklam – od Smart Water po Aveno – i prowadzi własną firmę zajmującą się pielęgnacją włosów LolaVie. Jednak jej dochody z tych przedsięwzięć nie są uwzględnione w wynagrodzeniu aktorskim wykorzystanym do sporządzenia tej listy.

7. Leonardo DiCaprio – 41 mln dolarów. 49-letni zdobywca Oscara zagrał w 2023 roku w filmie „Killers of the Flower Moon”. Film w reżyserii Martina Scorsese otrzymał 10 nominacji do Oscara.

8. Jason Statham – 41 mln dolarów. Statham (56 l.) wyreżyserował w tym roku „Pszczelarza” w reżyserii Adama Cay’a. Ale to nie wszystko. W 2023 roku zagrał w „Niezniszczalnych”, „Meg 2: The Trench” i „Fast X”.

9. Ben Affleck – 38 mln dolarów. Affleck nie tylko zagrał Phila Knighta, dyrektora naczelnego Nike w filmie „Air”, ale także wyreżyserował i wyprodukował film, który na całym świecie zarobił ponad 90 milionów dolarów. 51-latek zagrał także w filmie „Hipnotyczny”. Chociaż wiele gwiazd ma umowy sponsorskie – jak na przykład poparcie Afflecka dla „Dunkina” – lista obejmuje jedynie ich dochody z występów rozrywkowych.

10. Denzel Washington – 24 mln dolarów. 69-letni zdobywca Oscara pojawił się w „The Equalizer 3” w 2023 roku. Według Box Office Mojo film zarobił na całym świecie ponad 191 milionów dolarów.

Forbes opublikował listę najlepiej zarabiających aktorów, umieszczając gwiazdy na liście na podstawie tego, ile zarobiły na filmach i telewizji w 2023 roku.

Lista najlepiej zarabiających w 2023 roku aktorów

Pozostało 94% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Wynagrodzenia
Daleko do równych zarobków kobiet i mężczyzn na Wyspach
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Wynagrodzenia
Pracownicy nie walczą o podwyżki. To temat tabu
Wynagrodzenia
Płaca minimalna rządzi podwyżkami. Ile przeciętnie zarabiają Polacy?
Wynagrodzenia
Polacy zarobków nie ujawniają nawet najbliższym
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Wynagrodzenia
Koniec szybkich podwyżek płacy minimalnej? Tusk przejmuje pałeczkę po PiS