Reklama
Rozwiń
Reklama

Zagraniczni nadal płacą lepiej

Choć nadal pracodawcy z zagranicznym rodowodem płacą lepiej niż krajowe przedsiębiorstwa, to ta różnica w minionym roku zmalała.

Publikacja: 09.02.2016 21:00

Foto: Fotorzepa, Michał Walczak

W spółkach z przewagą zagranicznego kapitału przeciętne miesięczne zarobki wynosiły w ubiegłym roku 5 tys. zł, czyli o 1,6 tys. albo 47 proc. więcej niż mediana u rodzimych pracodawców – wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń 2015, które przeprowadziła firma doradcza Sedlak & Sedlak. To oznacza wyraźne zmniejszenie różnic płacowych w porównaniu z ostatnimi latami, gdy przeciętnie sięgały one 60 proc. Na stanowiskach dyrektorskich były one jeszcze większe (80–90 proc.)

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Wynagrodzenia
Mniejsza płacowa przewaga top menedżerów
Wynagrodzenia
Polki lepiej wykształcone, ale wciąż gorzej opłacane
Wynagrodzenia
Dlaczego Polacy muszą dorabiać do pensji?
Wynagrodzenia
Czeka nas dalsze hamowanie wzrostu płac?
Wynagrodzenia
W Polsce bardziej się opłaca pracować „na państwowym”? Duzi płacą lepiej
Reklama
Reklama